Чер
09
2018

Неділя. Седмиці 3-ої після П’ятидесятниці

Неділя 3-га, всіх святих, що в землі нашої просіяли.

Проповіді на кожний день. В.Резніков.

Аудіо (МП 3):

Мф.4: 18-23

Рим.2: 10-16

Минулої неділі ми з усією Церквою святкували пам’ять всіх святих, що від віку догодили Богові. А нині – особливо – творимо пам’ять святих, що в землі нашої просіяли. «Слава і честь, і мир усякому, хто чинить добре»! Але, як справжня любов до всього людства починається з любові до рідних, так і справжнє шанування всіх святих неможливо без шанування, в першу чергу, тих, що залишили свої сліди поруч з нами, на нашій землі. Ми можемо відвідувати місця їх подвигів, які досі відвідує їх дух. Ми можемо молитися у їхніх мощей, прославлених багатьма чудесами. Ми благоговійно споглядаємо предмети, колись освячені їх дотиком, і беремо цілющу воду з джерел, що виникли з їхніх молитов. Можна б назвати не одне місто, що повстало на місці бідної келії, колись побудованої одиноким пустельником. Преподобний відходив на безлюдні дільниці працювати Єдиному Богу, а світ смиренно тягнувся за ним; люди селилися навколо його житла, щоб користуватися духовним наставництвом. І поступово виникав монастир, а потім і ціле місто.

Смиренні ченці мріяли про самотні молитви і подвиги, але через послух ставали єпископами, митрополитами, патріархами. Вони збирали народ навколо Христа. В важкі роки випробувань християнські воїни знали, що вони захищають не стільки тимчасове земне царство, скільки – спасительну православну віру, без якої неможливо успадковувати Царство Небесне.

Так, наші святі намагалися догодити Богові, за заповіддю, а Бог давав їм послужити і всьому народу. Вони хотіли працювати лише для Царства Небесного, а Господь через них надавав блага і царству земному. Тут діяв вічний закон Христа: «Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все це додасться вам» (Мф.6: 33).

Все це наші земляки, такі ж люди, як і ми. Всі вони спочатку займалися такими ж земними справами, якими і ми займаємося. Звідки ж узялася в них те, за що ми їх славимо, і чому дивуємося?.. А просто кожен з них колись зустрівся з Господом, і Господь просто покликав його, як покликав перших апостолів. «Ідіть за Мною» – «І вони зараз покинули сіті, і пішли за Ним».

Коментування вимкнено

Залишати вiдгуки заборонено.