Чер
11
2018

Про Душу, яка чекає Бога

Вівторок. Седмиця 3-тя після П’ятидесятниці.

Проповіді на кожний день. В.Резніков.

Аудіо(МП 3):

Рим.7:14-8: 2; Мф.10:9-15

Посилаючи Апостолів, Господь сказав: «Входячи в дім, привітайте його, кажучи: мир дому цьому. І якщо буде дім достойний, то мир ваш зійде на нього». І сьогодні Апостол показує, що відбувається в душі, яка чекає Бога, на яку приходить Його мир.

«Коли прийшла заповідь, то гріх ожив, а я помер» (Рим.7:9-10). На якийсь час жити стає важче. Але жива душа, по-перше, не буде звинувачувати в цьому Божий закон. Вона знає, що «закон духовний, а я плотський, проданий гріху». Жива душа бачить, де добро, а де зло; вона визнає закон, і хоче слідувати йому, «бо бажання добра є в мені». «Хочу робити добре», і навіть «знаходжу насолоду в законі Божому». І розум, і воля, і почуття прагнуть до світла. Але відбувається щось незбагненне: «не розумію, що роблю: тому що не те роблю, що хочу, а що ненавиджу, те роблю». «Бажання добра є в мені, але щоб зробити таке, того не знаходжу. Добра, якого хочу, не роблю, а зло, якого не хочу, роблю». (Рим.7:18-19)

І душа переконується, що це воістину «закон, що, коли хочу робити добро, лежить у мені зло. Бо за внутрішньою людиною знаходжу насолоду в законі Божому; але в членах моїх бачу інший закон, що протиборствує законові розуму мого і бере мене в полон закону гріховного, який перебуває в членах моїх». Душа усвідомлює свою гріховну роздвоєність: «Якщо ж роблю те, чого не хочу, вже не я роблю те, але гріх, що живе в мені». Жах і полягає в тому, що я прекрасно розумію, чого я хочу; але я ж хочу і протилежного! Хочу жити по духу, але хочу жити і по плоті.

Що ж робити? – А тільки те, про що пише Апостол: побачити це в собі, назвати все своїми іменами, і вигукнути: «Бідна я людина! Хто визволить мене від цього тіла смерті»? Тому що тільки той, якій усвідомив свою погибель прийме слово про спасіння, коли воно торкнеться його. А потім – від усього серця вигукне: «Дякую Богові моєму через Ісуса Христа, Господа нашого»!

Коментування вимкнено

Залишати вiдгуки заборонено.