Лют
09
2018

Про наближення Страшного суду

Субота Седмиця 2 – а ПІДГОТОВЧА (35)

Проповіді на кожний день. В.Резніков.

Аудіо(МП 3):

Про наближення Страшного суду

Лк.21:8- 9, 25-27, 33-36. За упокій: Ін.5:24 – 30

1 Кор.10:23 -28. За упокій: 1 Сол.4:13 – 17

Картина страшного суду відкривається після тижня про блудного сина, і це глибоко не випадково. Тому що для кого – страшний суд, а для кого – радісний кінець довгого і важкого шляху.

Нам відкрито, що останній етап цього шляху буде особливо тяжким. По-перше, всякі лжехристи зватимуть: «зупинися, поверни сюди! Це я, твій батько, якого шукаєш»! І дуже важко буде не піти «слідом за ними». Вони будуть дуже схожі на правдивого, особливо, якщо знання у нас тільки теоретичне, шкільне. У школі-семінарії вчать про «властивості» Бога. А лжехристи зможуть продемонструвати і як би – «всевідання», і – щось дуже схоже на «всемогутність», і – уявну, примарну «всюдиприсутність».

Дасть ознаку прикінцеве стомлення, коли під будь-яким приводом хочеться, щоб шлях, нарешті, завершився. А тут ще – чутки «про війни та розрухи» там, попереду. Але – «не лякайтесь», – говорить Господь. Ідіть, не озираючись, як Лот із Содому. Потім – «будуть знамення на сонці, і місяці, і зірках». Настане загальна «туга народів від раптового шуму морського і збурення. Люди вмиратимуть від страху і чекання біди, що йде на всесвіт, бо сили небесні захитаються».

І раптом – побачимо перед собою престол праведного Судді, побачимо «Сина Людського, Який гряде на хмарах з силою і славою великою». І чим ближче до Нього, тим більше буде людей. Тому що «мертві почують голос Сина Божого і, почувши, оживуть», і увіллються в загальний потік. І дивним чином кожен з цього неймовірного натовпу буде на виду, перед самим престолом, кожен буде як би наодинці з Ним.

Хто ж зможе пройти цей шлях без втрат? А ось саме той, хто прийшов в себе, для кого всі земні блага стали ніби свинячим коритом з «ріжками», хто зрозумів, що безнадійно і назавжди втратив синівську гідність, але все ж – не зневіряється і йде вперед, тому що знає, що у Отця і для нього, для останнього, вистачить любові і милосердя. Він сам засудив себе на все, і його вже ніщо не здивує і не злякає. Власне, попередній тиждень теж був тижнем про страшний суд, тільки в ньому відкривалася остаточна доля лише однієї людини, того, кого ми знаємо під ім’ям «блудного сина». Звичайно ж, він буде поставлений серед тих, хто праворуч. І як би не хвалив його Батько і Суддя, – у відповідь він тільки скаже, що «згрішив я перед небом і перед Тобою», не зробив нічого доброго, і не гідний ніякого блага.

І вже не для нього, а для решти тих, які ще не прийшли в себе, говорить сьогодні Господь: «Зважайте на себе, щоб ваші серця не обтяжувались об’їданням та пияцтвом і житейськими турботами, і щоб день той не спостиг вас несподівано, бо він, як сіть, прийде на усе, що живе на поверхні всієї землі. Отже, пильнуйте повсякчас і моліться, щоб ви сподобились уникнути всього того, що має бути, і стати перед Сином Людським»

Коментування вимкнено

Залишати вiдгуки заборонено.