Жов
07
2017

Про невичерпну руку

Воскресіння. Седмиці 18-ої після П’ятидесятниці.

Проповіді на кожний день. В.Резніков.

Аудіо (МП 3):

2Кор.9:6-11. Лк.5:1-11

Спонукаючи християн давати милостиню, Апостол відкриває таку закономірність: «хто сіє скупо, той скупо і пожне, а хто сіє щедро, той щедро і пожне». І вказує на Того, Хто Сам особисто дбає, щоб той, хто рясно сіє отримував гідну жниву: «Бог же має силу збагатити вас усякою благодаттю». А наскільки Він дійсно «сильний», бачимо хоча б з сьогоднішнього Євангелія.

Одного разу на самому початку Свого служіння Господь прийшов на берег Генісаретського озера. Народ тиснув Його. Господь увійшов у човен Симона-Петра, велів трохи відплисти від берега і став вчити з човна. «Коли ж перестав навчати, сказав Симонові: відпливи на глибину і закиньте сіті свої для лову». Це був такий час дня, коли риба в тих місцях не ловиться. А вони і в нічний, сприятливий час нічого не зловили. «Але за словом Твоїм, – каже Петро, ​​- закину сіть». І – «вони наловили дуже багато риби». Як з рогу достатку, ця риба хлинула з безодні, і сіті проривалися, і навіть покликавши товаришів, не могли впоратися, так що і човни їх почали тонути…

І цей ріг достатку може з волі Божої відкритися в будь-який час, в будь-якому місці. Адже Бог серед нас. Багато хто могли б розповісти і про чудеса у своєму житті, і про те, як щедре посіяне приносило багаті плоди. Бог хоче, щоб ми, «завжди і в усьому маючи всякий достаток, були багаті на всяке добре діло».

А найперше добру справу – знати Господа Бога і у всьому бачити Його руку піклування. Ті іудеї, які після чудесного насичення п’ятьма хлібами натовпом ринули за Ісусом, зробили це «не тому, що бачили чудеса, а тому, що їли хліб і наситились» (Ін.6: 26). А Петро, ​​забувши про рибу, в жаху «припав до колін Ісуса і сказав: «відійди від мене, бо я чоловік грішний!». І коли Господь сказав йому: «не бійся, віднині будеш ловцем людей», то Симон і його друзі, «витягнувши обидва човни на берег, залишили все і пішли за Ним». І врешті-решт отримали ні багато ні мало, – ключі від Небесного Царства (Мф.16: 19).

Так що якщо хочеш ужати багату жниву – сій щедре. А коли буде багаті жнива, то вчини хоч в якійсь мірі як Петро, ​​присвяти Богові хоча б початки твоїх доходів, щоб рука Божа не оскудівала для тебе, і щоб ти завжди зі священним жахом відчував її поруч.

А якщо просиш багатства заради самого ж багатства, то і тут Господь може поступитися твоєї наполегливої ​​волі. Але вийде – як у вибагливих ізраїльтян. Під час мандрування їм набридла манна, і забажали вони м’яса, і стали плакати і нарікати, і згадувати, як вони їли його в Єгипті. І тоді Господь сказав через Мойсея: «оскільки ви плакали голосно до Господа і говорили: хто нагодує нас м’ясом? добре нам було в Єгипті, — то і дасть вам Господь м’ясо, і будете їсти [м’ясо]: 19 не один день будете їсти, не два дні, не п’ять днів, не десять днів і не двадцять днів, 20 але цілий місяць [будете їсти], поки не піде воно з ніздрів ваших і не зробиться для вас огидним, за те, що ви знехтували Господа, Який серед вас».

Коментування вимкнено

Залишати вiдгуки заборонено.