Лют
06
2019

Про шляхи до смирення

четвер Седмиця 32-га після П’ятидесятниці

Проповіді на кожний день. В.Резніков.

Аудіо(МП 3):

Про шляхи до смирення.

Мк.11:27 – 33

Іак.4:7 – 5: 9

Сьогодні Апостол більш докладно пояснює, як наблизитися до Бога, як скоритися Йому, і як протистояти дияволові.

Ми в руках диявола, поки продовжуємо користуватися будь-яким неправедним придбанням. Тому, по-перше, – «очистіть руки, грішники». Ми також в небезпечному становищі, – коли серце сподівається догодити і Богу, і світу, дивиться і туди, і сюди. Тому, по-друге, – «виправте серця, двоєдушні». І якщо не виходить ні те, ні інше, то залишається одне: «страждайте, плачте і ридайте; сміх ваш нехай обернеться на плач і радість — на печаль». Зрозумівши своє безсилля, «змиріться перед Господом», і Господь Сам «піднесе вас».

А щоб це вийшло вірніше, – «не злословте один на одного, браття». Не злословити один одного, – як це просто! А злословити – яке безумство: адже «хто злословить на брата або судить брата свого, той злословить на закон і судить закон: коли ж ти закон судиш, то ти не виконавець закону, а суддя». Ну який же ти, справді, суддя? Істинний суддя тільки той, чий вирок, яким би він не був, буде неодмінно виконаний. А ти і навіть справи не можеш дослідити з усіх боків, у всій повноті.

І ще дуже заважає, коли самовпевнено заявляємо, наприклад: «Сьогодні або завтра підемо до такого-то міста, і проживемо там один рік, і будемо торгувати й одержувати прибуток»; ви, які не знаєте, що станеться завтра; бо що таке ваше життя? Воно є пара, що з’являється на короткий час, а потім зникає»! І, навпаки, дуже сприяє смиренню, якщо, плануючи не те, що на рік, а навіть на день або на годину, додамо: «Коли угодно буде Господові і будемо живі, то зробимо те або інше».

І знову звертається Апостол до багатих, до тих, хто завжди ризикує у захваті своєю могутністю гордо сказати: «Хто Господь» (Прітч.30: 9)? Апостол каже їм: «Послухайте ви, багатії; плачте і ридайте від лютих бід ваших, що наближаються до вас. Багатство ваше згнило, і одяг ваш поточений міллю. Золото ваше і срібло поіржавіло, та іржа їх буде свідчити проти вас і з’їсть плоть вашу, як вогонь».

І як завжди, Апостол говорить про необхідність терпіння. Як ніщо в світі не існує поза часом, так і без терпіння немає ні смирення, ні якої іншої чесноти: «Отже, браття, будьте довготерпеливі до пришестя Господа. Ось хлібороб чекає доброго плоду від землі і довго терпить задля нього, поки прийме дощ ранній і пізній».

Так, і «пришестя Господа наближається», і не кінчається Його перебування з нами. Він Сам готує нас до Свого пришестя, і від нас вимагається тільки не заважати Йому. І як наше смирення дає можливість Господу «вознести» нас, так і наше терпіння дозволить Йому довести справу нашого спасіння до бажаної мети.

______________________

Книга Притч Соломонових__(Прітч.30: 9)__

5 Усяке слово Бога чисте; Він — щит тим, хто уповає на Нього. 6 Не додавай до слів Його, щоб Він не викрив тебе, і ти не виявився неправдомовцем.

7 Дві речі я прошу в Тебе, не відмов мені, перше ніж я помру: 8 суєту і неправду віддали від мене, убогости і багатства не давай мені, годуй мене насущним хлібом, 9 щоб, переситившись, я не зрікся Тебе і не сказав: «хто Господь?» і щоб, зубожівши, не став красти і вживати ім’я Бога мого марно. 10 Не лихослов раба перед господарем його, щоб він не прокляв тебе, і ти не залишився винним.

__________

Як.(Іак.)4:7 – 5: 9

7 Отже, покорiться Боговi; противтеся дияволовi, i вiн утече вiд вас. 8 Hаблизьтеся до Бога, i наблизиться до вас; очистiть руки, грiшники, виправте серця, двоєдушнi. 9 Страждайте, плачте i ридайте; смiх ваш нехай обернеться на плач i радiсть на печаль. 10 Смирiться перед Господом, i пiднесе вас.

11 Hе злословте один на одного, браття: бо хто злословить на брата або судить брата свого, той злословить на закон i судить закон: коли ж ти закон судиш, то ти не виконавець закону, а суддя. 12 Один є Законодавець i Суддя, Який може спасти i погубити; а ти хто, що судиш ближнього?

13 Тепер послухайте ви, що гово­рите: «Сьогоднi або завтра пiдемо до такого-то мiста, i проживемо там один рiк, i будемо торгувати й одержувати прибуток»; 14 ви, якi не знаєте, що станеться завтра; бо що таке ваше життя? Воно є пара, що з’являється на короткий час, а потiм зникає. 15 Замiсть того, щоб вам говорити: «Коли угодно буде Господеві і будемо живі, то зробимо те або інше», 16 ви ж ни­ні хвалитесь у гордощах ваших; всяка така похвальба є зло. 17 От­же, хто знає, як добро робити, і не робить, тому гріх.

Глава 4. [1] Рим. 7, 23. Гал. 5, 17. [3] Притч. 1, 28. Іс. 1, 15. 1 Ін. 3, 22. [4] Ін. 15, 19. Рим. 8, 7. [5] Бут. 6, 5; 8, 21. Гал. 5, 17. [6] Притч. 3, 34. Лк. 14, 11. 1 Пет. 5, 5, [8] 2 Пар. 15, 2. Іс. 1, 15-16. [9] Мф. 5, 4. [10] 1 Пет. 5, 6. [11] Мф. 7, 1. [12] Рим. 14, 4. [13] Лк. 12, 18. [14] Іов. 7, 7. Притч. 27, 1. [15] Діян. 18, 21. 1 Кор. 4, 19; 16, 7. [17] Лк. 12, 47.

Глава 5

 Послухайте ви, багатії; плачте і ридайте від лютих бід ваших, що наближаються до вас. 2 Багатство ваше згнило, і одяг ваш поточений міллю. 3 Золото ваше і срібло поіржавіло, та іржа їх буде свідчити проти вас і з’їсть плоть вашу, як вогонь: ви придбали собi скарб на останнi днi. 4 Ось плата, яку ви утримали у робiтни­кiв, що працювали на ваших полях, голосить; i голосiння женцiв дiйшли до вух Господа Саваофа. 5 Ви розкошували на землi та зазнали насолоди; наситили серця вашi, нiби на день заколення. 6 Ви засудили, убили Праведника; Вiн не противився вам.

7 Отже, браття, будьте довготер­пеливi до пришестя Господа. Ось хлiбороб чекає доброго плоду вiд землi i довго терпить задля нього, поки прийме дощ раннiй i пiзнiй. 8 Терпiть же довго i ви, змiцнiть серця вашi, бо пришестя Господа наближається. 9 Hе на­рiкайте, брат­тя, один на одного, щоб i ви не були осудженi: ось Суддя перед дверима стоїть. 1

________

Мк.11:27 – 33

27 Прийшли знову до Єрусалима. І коли Він ходив у храмі, підійшли до Нього первосвященики, і книжники, і старійшини 28 і говорили Йому: якою владою Ти це робиш? І хто дав Тобі владу це робити? 29 Ісус сказав їм у відповідь: запитаю і Я вас про одне, відповідайте Мені; тоді і Я скажу вам, якою владою це роблю. 30 Хрещення Іоанове з небес було чи від людей? Скажіть Мені. 31 Ті міркували між собою: якщо скажемо, що з небес, то Він скаже: чому ж ви не повірили йому? 32 А сказати, що від людей, боялись народу; бо всі знали, що Іоан воістину був пророк. 33 І сказали у відповідь Ісусові: не знаємо. Тоді Ісус сказав їм у відповідь: і Я не скажу вам, якою владою це роблю.

Глава 11. [1] Мф. 21, 1. Лк. 19, 29. [7] Мф. 21, 7. Лк. 19, 35. [8] Ін. 12, 13. [9] Пс. 117, 26. [15] Мф. 21, 12. Лк. 19, 45. Ін. 2, 14. [17] Іс. 56, 7. Єр. 7, 11. [24] Мф. 7, 7. Лк. 11, 9. Ін. 14, 13. [25] Сир. 28, 2. Мф. 6, 14. Еф. 4, 32. Кол. 3, 13. [27] Мф. 21, 23. Лк. 20, 1.

 

Коментування вимкнено

Залишати вiдгуки заборонено.