Кві
10
2018

Про свідків і лжесвідків

Седьмиця світла. Світла середа

Проповіді на кожний день. В.Резніков.

Ін.1: 35-51 Деян.2: 22-36

Христос Воскрес!

Євангеліє сьогодні говорило про перших учнів Господніх, а книга Діянь Апостолів про те, як вони вперше вийшли на проповідь. Між цими двома подіями трохи більше трьох років. Весь цей час апостоли невідлучно були з Христом, багато чули, багато бачили, і самі спромоглися благодаттю Божою зцілювати хворих і виганяти бісів. Але все ж не можна сказати, щоб за ці три роки вони помітно змінилися. Весь час у них сумніви, то здивування, то нерозуміння, то суперечки. А в останніх главах навіть і страх, і боягузтво, і зречення.

Але ось проходить ще кілька днів, і учні сміливо виходять на вулицю і перед багатотисячним натовпом проповідують Христа. І це вже інші люди. Вони не озираються назад, не бояться ні погроз, ні страждань. Вони ні в що ставлять і саму смерть. Що ж сталося за ці кілька днів? – А сталося те, чому були присвячені богослужіння страсного седмиці і наступних світлих днів. Учитель був засуджений, убитий і похований, і раптом, в третій день з’явився воскреслим! І не так, як син вдови наїнської, або як Лазар, які отримали тільки тимчасову відстрочку. Христос воскрес, щоб не вмирати вовіки; з’явився в новому, духовному тілі, якому вже ніщо не може заподіяти шкоди.

«Воскресіння Христове бачивши», апостоли безсумнівно увірували і в своє майбутнє воскресіння. Вони позбулися страху смерті, який робив їх рабами. Вони і всю тогочасну землю обійшли, сповіщаючи, що «цього Ісуса Бог воскресив, чого ми всі свідки». Для апостолів Христос воістину воскрес, і тому вони стали воістину іншими. Тому і люди вірили їм і відповідали: «Воістину Христос воскрес»!

А коли ми з вами говоримо: «Христос воскрес», то у відповідь чуємо: «Якщо Він воістину воскрес, то чому ви самі не живете за Його заповідями»? Ми говоримо: «Христос воскрес», – а нам відповідають: «Якщо Він воістину воскрес, то чому ви з такою безмірною скорботою переживаєте кончину близьких»? Ми говоримо: «Христос воскрес», – а нам у відповідь: «Якщо Він воістину воскрес, то чому ви нітрохи не менше нас прив’язані до земного, до тлінному, до зручностей життя, до матеріальний речей»? – І нам нема чого відповісти. Ми опиняємося перед людьми брехунами, бо говоримо найвеличніша подія, а самі живемо так, як ніби його ніколи не було.

Єпископ Феофан Затворник пише: «Слова Ангела «йдіть і миру проповідуйте» у ставленні до нас значать, що живіть так, щоб ваше життя було єдиним словом: «Христос воскрес», і щоб дивлячись на вас, все люди могли сказати: «Воістину воскрес», – тому що мабуть живе в Його послідовників».

Христос Воскресе!

Прокоментуй! »

Ваш вiдгук