Гру
03
2018

Введення Богородиці у храм

У свято Введення у Храм Пресвятої Богородиці починають співати: «Христос народжується» *. Так готують віруючих до гідного стрітення свята Різдва Христового. Як зрозумів цю проповідь, то й дій за нею:

– заглибся в таїнство Єдинородного Сина Божого, зійди до початку втілення Його в передвічної раді Божої про буття світу і людини в ньому;

– побач відображення цього втілення у створенні людини, радісно зустрінь перший про нього благовіст негайно по падінні;

– простеж розумно поступове розкриття Його втілення у пророцтвах і прообразах старозавітних;

– з’ясуй, хто і як приготувався до прийняття втіленого Бога, під впливом Божественних виховних установ і дій, серед Ізраїлю;

– перейди, якщо хочеш, за межі народу Божого, і там збери промені Світла Божого, Яке у темряві світить,

– і усвідом, наскільки обрані від усіх народів дійшли до передчуття незвичайного прояву Божого промислу про людей. Це буде мислене приготування.

Але, наразі піст: зберися же поговіти, обдумай сповідь і причастись Святих Христових Таїн: це буде приготування діяльне і життєве. Якщо, внаслідок всього цього, дасть тобі Господь відчути силу приходу Свого у плоті – то, коли прийде празник, ти будеш вшановувати його не як через – чужу тобі радість, але як через – свою, кровну.

* Ірмос 1 – ї пісні 1 -го канону Різдва Христового.

_____________________

Введение Богородицы во храм

◄ День 324 ► Святитель Феофан Затворник

В праздник Введения во храм Пресвятыя Богородицы начинают петь: «Христос рождается»*, приготовляя верующих к достойному сретению праздника Рождества Христова. Поняв это внушение и действуй по нему. Углубись в таинство воплоще­ния Единородного Сына Божия, взойди до начала его в предвечном совете Божием о бытии мира и человека в нем, усмотри отражение его в сотворении человека, радостно встреть первое о нем благовестие тотчас по падении, проследи разумно постепенное его раскрытие в пророчествах и прообразах ветхозаветных; уясни, кто и как приготовился к принятию воплощенного Бога, под влиянием Божественных воспитательных учреждений и действий, среди Израиля, – перейди, если хочешь, за пределы народа Божия, и там собери лучи света Божия, во тьме светящегося, – и сообрази, насколько избранные от всех народов дошли до предчувствия необык­новенного проявления Божеского смотрения о людях. Это будет мысленное приготовление. Но тут пост: соберись же поговеть, исповедуйся и причастись Святых Христовых Таин: это будет приготовление деятельное и жизненное. Если, вследствие всего этого, даст тебе Господь ощутить силу пришествия Своего во плоти – то, когда придет праздник, ты будешь праздновать его не из-за чуждой тебе радости, а из-за своей кровной.


* Ирмос 1-й песни 1-го канона Рождеству Христову.

 Думки на кожен день року за церковним читанням із Слова Божого•

Коментування вимкнено

Залишати вiдгуки заборонено.